Botraptor

Kullanıcı Sözleşmesi

Bu sözleşme, Botraptor adı altında satışa sunulmuş hizmetlerin ve araçların satışını kapsar. Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, siz ve Botraptor arasında yapılmış, Lisans Sözleşmesinde tanımlanan, bilgisayar programı ve bu programın kullanım hakları konusunda hukuki bir sözleşmedir. Botraptor araçlarını her ne şekilde olursa olsun, bilgisayarınıza yüklediğiniz taktirde, bu sözleşme hükümlerinin sizi bağlayacağını kabul etmiş sayılırsınız.

Botraptor Lisans Sözleşmesi
Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programlar, 556 sayılı Markaların Korunması hakkında kanun ve milletlerarası Patent Hakları anlaşmaları ile korunmuştur. Botraptor adı altında satışa sunulan tüm hizmetlerin ve araçların ücretsiz kullanım hakkı yoktur. Satılmak suretiyle 1 bilgisayar için belirlenen süreler arasında lisans hakkı (kullanma hakkı) verilir.

1. Kullanım Lisansı Hakkı:
Bu sözleşme size şu hakları sağlamaktadır: Botraptor adı altında satışa sunulan tüm araçların tek bir kopyasını bir bilgisayara yükleyebilir ve tarafınızca belirlenen süre aralığında kullanabilirsiniz. Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programları ancak bilgi saklama amacı ile diğer bir bilgisayara kopyalayabilir veya kayıt cihazına kaydedebilirsiniz. Üzerinde Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programların yüklenmiş olduğu her bir bilgisayar için, belirlediğiniz süre aralığında, ayrı bir lisans almanız ve tahsis etmeniz gerekmektedir. Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programlar için alınan bir lisans, değişik bilgisayarlar arasında paylaşılamaz veya aynı zamanda kullanılamaz.

2. Diğer Hak ve Sınırlamalar:
∘ Ters Mühendislik İşlemi, Parçalara Ayırma ve Demonte Etme Konusunda Sınırlamalar: Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programları ters mühendislik işlemine tabi tutamazsınız, parçalara ayıramaz veya demonte edemezsiniz.
∘ Parçalara Ayırma: Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programlar, bu sitede tek bir ürün olarak lisanslanmıştır. Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programlar satış sözleşmesinde aksi belirtilmedikçe birden çok bilgisayarda kullanılamaz.
∘ Kira: Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programları üçüncü kullanıcılara kiralayamazsınız. Kiralandığı tespit edilen lisans numarasının kullanımı kalıcı olarak iptal edilir.
∘ Programın Lisansının Devredilmesi: Botraptor üzerinde satın aldığınız lisansınızı, destek talebinden başka bir kullanıcıya devir edebilirsiniz.
∘ Sona Erme: Bu sözleşmenin hükümlerine aykırı hareket etmeniz halinde, Botraptor diğer hiç bir hakka zarar vermemek şartıyla bu sözleşmeyi sona erdirebilir. Bu durumda, Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programların tüm kopyalarını ve bütün diğer parçaları ile birlikte imha etmeniz gerekmektedir.

3. Güncellemeler (Update):
Botraptor adı altında satışa sunulan tüm araçlar yenilenmiş bir araç ile (İnternet aracılığı) güncelleştirilir. Botraptor adı altında satışa sunulan tüm araçları tek bir ürün paketi olarak kullanılabilir. Aksi satış ve bayilik sözleşmelerinde ayrıca belirtilmediği sürece birden fazla bilgisayarda kullanılamaz.

4. Telif Hakkı:
Botraptor adı altında satışa sunulan tüm hizmet ve araçlar hakkında bu sözleşme maddelerine aykırı davranılması durumunda kullanıcı, cezai ve hukuki sorumluluklara katlanacaktır. Ancak;
a) Botraptor adı altında satışa sunulan tüm araçların bir kopyasını yalnızca yedekleme veya arşivleme amacıyla kopyalayabilir, ya da
b) Botraptor adı altında satışa sunulan tüm araçları tek bir bilgisayara kopyalayıp, orijinalini yedekleme veya arşiv amacıyla tutabilirsiniz.

5. İade ve Değişim
Satın alınmış ve kullanıcının bilgisayarına indirilmiş ürünler için hiç bir lisans bedeli, hiç bir şartta (kaynak/alt yapısını kullandığı web sitelerinin sonlanması ve/veya engellenmesi dahil) kullanıcıya iade edilmemektedir ve bir başka yazılım lisansı ile değişimi yapılmamaktadır. Hazırlanan hiçbir özel yazılımın iadesi bulunmamaktadır.
Para iadesi yalnızca satın aldıktan sonra yazılım hiç indirilmezse yapılmaktadır.
Kullanıcının bilgisayarına indirilmiş yazılımlar elektronik ortamda anında gerçekleşen hizmetler kapsamında olduğundan dolayı Tüketici Hakem Heyetince cayma hakkı geçerli sayılmamaktadır.

6. Crack, Hack Girişimleri
Botraptor adı altında satışa sunulan tüm araçların cracklenmesi, websitesinin yönetim paneli veya veri tabanına yasal olmayan yollar ile girilmesi veya girilmeye çalışılması yasaktır. Bu tür girişimlerin tespiti halinde, Botraptor’Un hukuki ve cezai yollara başvurma hakkı saklıdır.

7.Destek ve Yardım
Botraptor adı altında satışa sunulan tüm hizmet ve araçlar ile ilgili herhangi bir soru ve sorununuzda, yardım ve destek hizmeti, yalnızca botraptor.com websitesi üzerinden Destek Talebi bölümünden verilecektir. Telefon, mail veya 3. parti forum ve websiteler üzerinden yardım verilmeyecektir. Kullanıcı, her ne nam ve ad altında olursa olsun botraptor.com websitesi haricinde kendisine ulaşılması ve kişisel bilgi, şifre veya özel sayılacak bilgileri paylaşması durumunda Botraptor’un hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul eder.

8. Yazılım Sorumluluğu ve Kullanım İhlali
Botraptor adı altında satışa sunulan tüm araçların kullanım sorumluluğu, satın alan kullanıcıya aittir. Botraptor araçlarının kötüye kullanımında, hizmet sağlayıcı websiteler üzerinde vereceği zarardan Botraptor adı altında satışa sunulan araçlar sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, Botraptor adı altında satışa sunulan herhangi bir hizmet ve aracı satın alarak, bu maddeyi kabul etmiş sayılır.

9. Bilgilerin Saklanması ve Güvenlik
∘ botraptor.com websitesi üzerinden aldığınız tüm ürünlerde, Havale ve Kredi Kartı ile ödeme sistemi üzerinden ödeme yaparsınız.
∘ botraptor.com sitesi üzerinde kredi kartı bilgileriniz saklanmaz.
∘ botraptor.com sitesinden yaptığınız alışverişlerde, tüm ürünler için fatura kesilir. Kesilen faturanızın adresinize yollanması için, Firmamız tarafından belirlenen kargo ücretini ödemeniz gerekmektedir.
∘ Adınıza fatura kesebilmemiz için İsim, soyisim, adres, telefon, T.C. Kimlik numarası gibi bilgileriniz, botraptor.com üzerinde güvenli şekilde saklanır.
∘ botraptor.com sitesi üzerinde saklanan bilgileriniz, adli makamlar haricinde, üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.

10. Alt Yapının Zorunlu Değişimi, Kaynakların Sonlanması
Botraptor altındaki tüm yazılımlar, hizmet verdiği sitenin/uygulamanın/web sitesinin alt yapısını kullanır. Alt yapısını kullandığı sitenin/uygulamanın/web sitesinin çözülemez değişimi (araçların engellenmesi, girişlerin engellenmesi), kaynaklarının çeşitli şekilde kullanımının engellemesi (site erişim engeli, ip blokesi, kullanıcı engellenmesi, kullanıcı profilinin yasaklanması), kaynaklarının sonlanması (sitenin/uygulamanın kapatılması, hizmetinin durdurulması) durumunda kullanıcı herhangi bir hak talep edemez, iade talebinde bulunamaz.

İşbu Sözleşme 10 (on) maddeden ibarettir. Üye olmak isteyen ve yazılımları kullanmak isteyen kişi işbu sözleşmenin tamamını okuduğunu, içeriğindeki tüm maddeleri kayıtsız şartsız kabul ettiğini ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Hizmet Şartları

Aşağıdaki hizmet koşullarındaki herhangi bir ihlâl, önceden haber vererek veya vermeksizin Botraptor tarafından hizmetinizin iptali de dâhil olacak yaptırımlara yol açacaktır.

Temel Kavramlar
∘ Satın alınan yazılımları T.C. yasalarına uygun olmayan biçimde kullanmak yasaktır.
∘ Spam yapmak, diğer kullanıcıların zararlı yönde etikleneceği şekilde kullanmak yasaktır.
∘ Her yazılım yalnızca tek bilgisayar üzerinde kullanılabilir. Aksi şekilde kullanmak, kullanmaya çalışmak yasaktır.
∘ Her yazılım tanımlanan lisans numarası ile çalışmaktadır.
∘ botraptor.com adresine kayıt olmanız için e-mail adresiniz, adınız, soyadınız, telefon numaranız ve adresinizi yazarak kayıt olmalısınız.
∘ Her kullanıcı gerçek bilgileri ile kayıt olmalıdır. Aksi ispatlanan kullanıcıların hizmetleri ve üyelikleri durdurulur.
∘ Özel hazırlanan yazılımların aksi belirtilmediği sürece satışı yasaktır.

Şifreler
Hizmetlere ve bütün aktivite ya da eylemlere erişmek için kullandığınız şifrenizin korunmasında sorumluluk size aittir.
Hesaplarınızla “güçlü” şifreler kullanmanızı öneririz. Botraptor yukarıdaki koşullara uymamanızdan kaynaklanan kayıp ve hasarlar için sorumlu olamaz ve olmayacaktır.

Telif Hakkı Politikası
Botraptor başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyar ve hizmet kullanıcılardan da aynı şeyi bekler.
Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programlara ait tüm başlık ve telif hakları Botraptor’a aittir. Botraptor adı altında satışa sunulan tüm araçların patent hakları yasaları ve milletlerarası anlaşmaların hükümleri tarafından korunmaktadır. Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programlar hakkında bu sözleşme maddelerine aykırı davranılması durumunda kullanıcı, cezai ve hukuki sorumluluklara katlanacaktır.
Ancak;
a) Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programların bir kopyasını yalnızca yedekleme veya arşivleme amacıyla kopyalayabilir, ya da
b) Botraptor adı altında satışa sunulan tüm programları tek bir bilgisayara kopyalayıp, orijinalini yedekleme veya arşiv amacıyla tutabilirsiniz. Bu sebeple yazılımların yasal olmayan yollar ile çoğaltılması, kopyalanması, dağıtılması, kullanılması yasaktır. Tespit edilen kullanıcılar hakkında yasal yollara başvurma, zararın karşılanması gibi haklar saklıdır.

Bitiş Şartları
Her lisans belli bir süre kullanıma göre açılmaktadır. Kullanım süresi dolan lisans kullanılamaz hale gelir. Bu tarihten sonra kullanıcı sözleşmeyi fesih edebilir.

botraptor.com web sitesini ve ürünlerini kullanan her kullanıcı hizmet şartlarını kabul etmiş sayılmaktadır.

İptal ve İade Koşulları

Her hizmet ve yazılım satışından sonra satın alınan yazılıma bir lisans numarası tanımlanır. Her yazılım, yalnızca bu lisans numarası ile çalışmaktadır.
Yazılım açılıp, lisans numarası girildiğinde lisans aktif olur. Bu süreden sonra yazılım yalnızca lisansı girilen bilgisayarda kullanılacaktır.

Lisansların İptal Edilmesi
Aktif edilen lisanslar elektronik ortamda anında gerçekleşen hizmetler kapsamında olduğundan dolayı iptal edilemez. Bundan dolayı bu hizmetlerle ilgili iade talep edilemez.

Para İadesi
Satın alınmış ve kullanıcının bilgisayarına indirilmiş ürünler için hiç bir lisans bedeli, hiç bir şartta (kaynak/alt yapısını kullandığı web sitelerinin sonlanması ve/veya engellenmesi dahil) kullanıcıya iade edilmemektedir.
Para iadesi yalnızca satın aldıktan sonra yazılım hiç indirilmezse yapılmaktadır.
Kullanıcının bilgisayarına indirilmiş yazılımlar elektronik ortamda anında gerçekleşen hizmetler kapsamında olduğundan dolayı Tüketici Hakem Heyetince cayma hakkı geçerli sayılmamaktadır.

Üyelik İptali
botraptor.com üzerinde kayıt olmuş her kullanıcı, lisans süresi bittikten sonra üyeliğinin iptalini isteyebilir.

Gizlilik Politikası ve KVKK

Son güncelleme tarihi 11.09.2023

Giriş
Botraptor olarak gizliliğinize ve verilerinizin güvenliğine değer veriyoruz. Bu nedenle, sizi hangi verileri topladığımız, veri toplamanın amaçları ve verilerinize ilişkin haklarınızla ilgili olarak aydınlatmak amacıyla bu Gizlilik Politikası’nı hazırladık. Bu Gizlilik Politikası https://botraptor.com (“internet sitemiz”) için geçerlidir. Bu Gizlilik Politikası’nı kabul etmiyorsanız, internet sitemizi kullanmaya devam etmemelisiniz.

Diğer internet sitelerine bağlantılar
İnternet sitemizdeki içerikler üçüncü kişilere ait internet sitelerine bağlantılar içerebilir ve bu internet siteleri için Gizlilik Politikamız geçerli değildir. Bu internet sitelerine ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Üçüncü kişilere ait internet siteleriyle verilerinizi paylaşmadan önce onların gizlilik politikalarını okumalısınız.

Topladığımız veriler
İnternet sitemiz üzerinden üye olurken bize doğrudan ad, soyad, telefon numarası, mail adresi, tc kimlik numarası, adresinizi ve yaşadığınız şehri vermelisiniz. Üyelik esnasında ayrıca sizden IP adresinizi alıyoruz.
Hizmetlerimizi ve yazılımlarımızı kullanırken kullandığınız bilgisayarınızın tam adını, IP adresini ve donanım bilgilerini kayıt ediyoruz.

Topladığımız verileri nasıl kullanıyoruz?
Bize doğrudan sağladığınız verileri, kullanıcı hesabınızı oluşturmak ve devamlılığını sağlamak, aldığınız hizmete veya yazılıma dair fatura düzenlenmesi ve hizmet sonrası destek sunmak için kullanıyoruz. Bu kullanımın yasal dayanakları, onayınız, bir sözleşmenin kurulması ve ifası, hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz için zorunlu olması, meşru menfaatlerimiz için veri işlenmesinin zorunlu olması ve kanunlarda açıkça öngörülmesidir. IP adresiniz, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’dan kaynaklanan yasal yükümlülüğümüzü yerine getirmek amacıyla toplanır ve saklanır.

Verilerinizi ne kadar süreyle saklıyoruz?
Üye olurken doğrudan paylaştığınız verileri ve IP kayıtlarınızı internet sitemiz üzerinde üyeliğiniz devam ettiği sürece sistemlerimizde saklıyoruz.

Verilerinizin paylaşımı
Yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için resmi merciler ve mahkemelerden gelen bağlayıcı taleplere cevap vermek amacı dışında verilerinizi 3. kişilerle paylaşmıyoruz.

Çerezler
Çerezler, tercihlerinizi ve hareketlerinizi tanımak için internet siteleri tarafından tarayıcınıza yerleştirilen basit metin dosyalarıdır. Yalnızca oturum bilgilerinizi ve dil tercihleriniz için kullanıcı arayüzü iyileştirme çerezleri kullanıyoruz. Tarayıcınızın ayarlarından çerezleri yönetebilirsiniz.

Yaş sınırı
İnternet sitemizde satılan hizmet ve araçların 18 yaşındaki veya üzerindeki kişilere sunulması amaçlanmıştır ve en az 18 yaşında değilseniz internet sitemizi kullanmamalısınız. 18 yaşından küçüklere ait kişisel verileri işlediğimizden haberdar olursak, bu kişisel verileri hemen sileceğiz.

Kişisel verilerinize ilişkin haklarınız
Aşağıda açıklanan haklarınızı bilgi@botraptor.com adresine eposta göndererek kullanabilirsiniz.
∘ Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme hakkı
∘ Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi ve kopyalarını talep etme hakkı
∘ Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme hakkı
∘ Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme hakkı
∘ Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme hakkı
∘ Kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme hakkı
∘ Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi ve yok edilmesinin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme hakkı
∘ İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme hakkı
∘ Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme hakkı
∘ Kişisel verilerinizin tamamının veya bir kısmının işlenmesine son verilmesini talep etme hakkı
∘ İşlenen kişisel verilerinizin elektronik formatta bir kopyasını isteme ve bunların bir başka kişiye iletimini talep etme hakkı
∘ Kişisel verilerinizi işlememize istediğiniz zaman itiraz etme hakkı
∘ Gizlilik Politikamızda değişiklikler

Gizilik Politikamızda her zaman değişiklik yapabiliriz. Esaslı değişiklikler yaptığımızda size bunları bildireceğiz.

Kişisel verilerinize ilişkin haklarınız
Bizimle her zaman bilgi@botraptor.com veya aşağıdaki telefon numarasından ulaşarak Gizlilik Politikası’yla ilgili sorularınız ve yorumlarınız hakkında iletişime geçebilirsiniz.

Telefon numarası: 0 (850) 308 8752

Scroll to Top